DUYMAYAN KALMASIN

3
54

Duymayan kalmasın

Bugün uzun zamandır takip ettiğim ve dikkatle incelediğim birkaç olayı sizinle paylaşmak istiyorum. Bu bayram olmasada bir sonraki bayrama herşey değişir umudu ile .
Bu konu ve durumlar canımı yakıyor , fakat birine anlatmadan rahat edemiyor uyuyamıyorum.
Size anlatırsam sizde birine anlatır mısınız ?

Bir sır değil ama sır gibi saklı gerçeklerimiz. Sır olmuş konuşulmuyor. normalde de sır kimseye söyleme kimse duymasın diyerek anlatılır ya, ben ise kimse duymasın demiyorum size . Sizden ricam

duymayan kalmasın !

Birgün şehrin Kalabalık bir caddesinde elinde Binbir güçlükle aldığı terazi ile insanların kilosunu ölçerek para kazanmaya çalışan bir çocuk. Para kazanmak pekte kolay olmuyor onun için , malumunuz bizler ne bulursak yeriz sonra ay benim kilom çok diye dert yanar tartının yüzüne bile bakmadan kaçarız . Bu yüzden bu meslek biraz zor , hangi iş te kolay para kazanılması hepsi zor ama en zor işlerden biri diyebiliriz , kimse kilosunu öğrenmek istemiyor , hele kalabalık bir caddede ooo aman ALLAH ım hayatta yapmayız bunu , kimse görmesin diye o gizli gizli eczaneye gidip tartılırız.
Oysaki dışarıdan bakıldığında ne kadar da kolay görünüyor öyle değil mi ?
al bir tartı koy yola gelen çıksın giden çıksın.
Yok öyle değil işte binlerce insanın gelip geçtiği o cadde sadece 10 kişi para veriyor 5 kişi tartıılmadan geçiyor. Küçük çocuk bu işi yaparken biranda beliren belediyenin arsız çalışanından kaçma fırsatı bile olmadı. Zabita acımasızca küçük çocuğun terazisi fırlatarak kırdı. tuzla buz oldu cam terazisi küçük çocuğun terazi kırılırken göz yaşları ile bağırarak haykırdıları duyupta içinde azda olsa merhamet olan insanların içini kanatırcasına ağlattı. Ben akşam ne götüreceğim abi , annem göremezse çok üzülüyor abi ,niye kırdın , ben sana ne yaptım . Bir terazide ALLAH ın var diyerek , göz yaşlarına boğuldu. Yere kapanarak ağladı.

Söylediklerinden anladığım annesine ve küçük kardeşine bakıyordu Kendiside çok büyük değildi. Lakin erken güneşi gören meyve gibi hayatı ve sokağı görünce olgunlaşmak zorunda kalmıştı mevsimi gelnedien.

Başka bir tarafta ise Sesinin güzel olup olmadığı hiç önemli olmayan metro istasyonunda şarkı söylemeye çalışan bir kız çocuğu .

Onun hikayesi bambaşka günlük binlerce insan geçiyor onun önünden haftada milyon 8 yaşında ve iki yıldır burada olduğunu söylüyor desem . Rakamı hesap edebilir misiniz ? seslendirdiği şarkı küskünüm vaybe baba Müslüm kimlere bırakmış bu eserleri 8 yaşında bir kız çocuğu saf masum pırıl pırıl bir kız çocuğu aynada baktığım yüze küskünüm diyor onun bu halini görünce Ahmet Kaya’nın ” küçük bir kıız çocuğu ” eserini neden ve nasıl yazdığını daha iyi anladım yıllar sonra , bilmeyenler dinlesin tavsiye ederim. yıllarca yasaklandı bu eserler Türkiye nin görünen geleceğinin geçmiş gizli eserati altında.

Bütün bunların haricinde başka bir yanda ise bir cami çıkışında el açıp bekleyen nereli olduğu belli olmayan küçük iki kardeş onlarda en derinden vuruyor beni ALLAH CC RIZASI için diyorlar .
Kolaymış ALLAH CC RIZASI nı kazanmak yetim bir çocuğun başını okşa cebindeki en bozuk parayı çıkarıp ver ne kadar kolay değil mi ?

Dünyada bir göz oda için milyonlar milyarlar biriktiririp , CENNET köşkküne 5 kuruş ayıranlar yazıklar olsun bana ! Üç olayın baş kahramanı bugünün yarınları olan bu çocuklar lafa söze gelince gençler gençler diye meydan inletip mangalda köz bırakmayanlar.
Bu gençler ağaç kovuğunda yetişmiyor. Yetişmiyor ama sokakta harabelerde köprü ve metro istasyonunda da yetişmesin herkes kendi çocuğunu yetiştirip. Ana babalık ediyor ise onların vatan anası devlet babası olmalı , bu çocukları görmüyorlar ise onlarıda görmezden gelen bir kudret olacak lafa resme reklama şöhrete karnınız tok bu çocuklar aç lafta sözde değil gerçekten aç ,
şimdi biz eğilip koskoca göbeğinimizden ayakkabılarımızı bağlayamazken , burnunuzun ucunu göremiyorken kilometrelerce uzakta olanları mı anlatayım.
Kendine gel insan ölüm var ölüm.


Veysel Yavuz

[Toplam:4    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 3 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Meryem Melek AyyıldızVeysel YAVUZŞeyma Şahin Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Şeyma Şahin
Üye

Kaleminize ve emeğinize sağlık… Gerçekten DUYMAYAN KALMASIN…

Meryem Melek Ayyıldız
Üye

Veysel Bey değindiğiniz konu çok içli.

Yalnız bahsettiğiniz konu aşikar.

“Duymayan kalmasın” başlığı bana daha girift bir mevzuyu anlatacağınız hissini verdi.

Öte yandan dikkat çekmeye çalıştığınız konu için ayrıca teşekkürler.

Kaleminize sağlık. 🌺