Dünya Savaşları bitti mi?

2
25

Pariste düzenlenen törende birçok ülkeden devlet adamları bir araya gelerek birinci dünya savaşının sona erdiği yılı kutlamışlardı.

Acaba bitmişmiydi , burada hangi ülkeler yok oldu .Hangi ülkeler ayakta kaldı.Çoğrafya dünyada nasıl değişti. Bilmek gerek.

Birinci dünya savaşı Osmanlı İmparatorluğunun parçalanması için çıkarılmış bir savaştır.Bu savaştan sonra birçok devletler ortaya çıktı.  Bunu ikinci dünya savaşı izledi oda yetmedi halen savaş sürmekte .Yani savaş galen sürmektedir.

Parçalanan Osmanlı devletinden sonra ortaya çıkan devletler yine batı tarafından sömürülneye devam etmektedir.2018 yılında baktığımızda bunu görebiliriz.Halen imparatorluk parçalanmaya devam ediyor.Daha küçük devletlere ayrıştırılmak isteniyor.

Batıda bu ganimetten faydalanmak için birbirleriylede savaştılar.Tıpkı hayvanlar aleminde  avlanan hayvan üzerinde birbirleriyle kavga etmesi gibi.Ençok payı ben alacam kavgası gibi.

Önce hasta edildi sonra işgal edildi sonrada parçalandı.Sonrası malum böl yönet uygulandı .Halende istedikleri ülkeyi işgal edebilmekte yada istedikleri gibi yönetmektedirler.Bunu dünyanın gözüne baka baka yapmaktadırlar. Birinci dünya savaşı tamamen müslümanlara yönelik olmuştur .Birbirlerine düşürülen ülkeler parçalanıp gitmektedir.İmparatorluk zamanında  hür yaşayan uluslar şimdi ise hürriyetsiz yaşamaktadırlar.

Halen bir türlü toparlanamayan müslüman devletler savaş içindedirler. Halen işgal altındadırlar. Bunlar doğutürkistan. Filistin.Arakan. Suriye.Libya.Irak.Afganistan.Yemen Gibi daha bunlar gibi müslüman devletleri sayabiliriz.

Birinci dünya savaşı geceli yüzyıl olmuş.Geriye baktığımızda değişen bir şey yok. İşgal halen devam etmektedir.

Tüm islam alemi bunun sıkıntısını yaşamaktadır. Onun için   acı , eziyet, baskı görmekteyiz. Her müslüman ülkede savaşta ikimilyon insan ölmekte.Evleri yıkılmakta.Sakat ve çaresizlik içinde yaşamaktadırlar.Dünya ise buna sessiz kalmaktadır.

Bm.buna en iyi örnektir. Dünya beşten büyüktür Fakat bu değişmedi. Müslümanlar için hiç değişmedi..Hala bu sistem devam etmektedir.

Onun için halen savaş bitmemiştir. Mücadele devam etmektedir.Her şey Allah’ın dini olan islamı yok etmek için.Allah nurunu tamamlayacaktır bundan kimsenin şüphesi olmasın. Kuran yeryüzüne hakim olacaktır inşallah.

Birinci dünya savaşı bitmedi.Kaldığı yerden devam ediyor. Batıya göre yaşarsan o kadar özgürsün.Yaşamazsan darbeyle , savaşla ,:isyanla kargaşayla , yaptırımlarla, ekonomik baskıyla istediklerini yaptırıyorlar.Halen güç batıda.Bizler ise emirleri yerine getirmek zorunda olanlarız.

Bu bir gün sona erecek ama ne zaman bilinmez.Allahın yardımıyla olacak. İnancımızı koruduğumuz zaman gerçekleşecek. İslam dünyaya hakim olana kadar devam edecek bu mücadele.

 

 

 

 

 

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 2 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
SebatiilgarŞeyma Şahin Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Şeyma Şahin
Üye

Saff suresinde ”Allah nurunu tamamlayacaktır” ayeti beni çok etkilemişti. Allah tüm İslam ülkelerinin yardımcısı olsun…
Yazınız çok yerinde olmuş…KALEMİNİZE VE EMEĞİNİZE SAĞLIK…