Dünya Boş Hakka Koş

6
74
Dünya Boş Hakka Koş

Dünya Boş Hakka Koş. Samimi kalp ile git Rabbın kapısına.

Göz yaşlarınla temizle günahlarını! İnsanlık için aç ellerini semaya. Gönülden iste, boş çevirmez ”Yaradan”kapısını çalan kullarını.

Zamanı olmaz tövbenin, duanın. Her an kalbin duada olsun. Kapısında niyazda olsun. Sermayesi hesapsız, hazinesi sonsuz yüce ALLAH’ım. Yok eden o, var eden o.

Ey insanoğlu bencil olma, cömert ol. Kendin için istediğin hayır duanı, tüm yaratılmış canlılar için de iste… İşgalci zalimlerden zulme uğrayan, Filistinli kardeşlerine özgürlük. Afrika’da açlıktan ölen çocuklara rızık, Suriye’de yok edilen savaşın çocuklarına huzur. Kendine gel özüne bak, ölmüş vicdanını kamçıla…

Sen sıcak hanende televizyon karşısında çayınla keyif yaparken. Sokaklarda evsiz barksız, kimsesizleri… Hasta yatağında bir bardak su vereni olmayanı. Dermansız derdine derman, arayanları düşün. Evlat acısıyla meczupa dönen ana babaları. Yetim kalan çocukları düşün.

Bu “Dünya” hilekâr aldatmasın, telaşası temaşası. Hayır’da koş. Vakti yok ölümün. Kime haber vermiş ki geliyorum diye Azrail, sana haber versin.

”İyilik de hoşgörü de. İnsanlığa hizmette, Hakka hizmette, yorulma üşenme. Mutlak görürsün karşılığını. Bu dünyada olmazsa ebediyette.

Gönülleri hoş tutmayı bil, kırmayı değil. Sofranda olanı paylaşmayı, paylaşırsan bereketlenir lezzetlenir! Yüce Yaratanın nazarıyla, “Nurlanır”

Dünya boş bağlanma.”Hakka hizmette koş.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 4 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *
Profile Status
ACTIVE

6
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Şeyma ŞahinkbrnurrrGülşahTurgut Akkuş Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
kbrnurrr
Üye

Gülşah abla başlığın çok anlamlı ve mühim bir başlık olmuş ve yazında öyle elinin gönlüne saplık abla 🙂

Şeyma Şahin
Üye

Sevgili Gülşah Hanım;
Yüreğinize ve kaleminize sağlık…

Turgut Akkuş
Üye

Gülşah hanım ,
Dünyaya bağlanma boş hakka koş ,anlatana hoş bir cümle. İçeriğinde de müslümanca yaşamak isteyenler için, yapılması gerekli tavsiyeleriniz çok anlamlı. Elinize gönlünüze sağlık.