Dua Fırtınası

6
37

Neden duam kabul olmuyor diye hayıflanma ve şikayet etme.

Gel biraz seninle tıpkı beyin fırtınası gibi bir dua fırtınası yapalım.

Ne dersin?

Dua ederken ellerimizi açışımızın sebebi elimizden birşey gelmediğinin bir işareti olmaktan çok elimizden geleni yaptığımızın açık bir gayreti ve sonucu olmalıdır.

Sadece dil ile ettiğimiz dua, bedenimizde ve ruhumuzda tam anlamıyla bir fiile, eyleme dönüşmediği sürece, bir süre sonra maazallah bize beddua olarak geri dönebilir.

Keşke ve hatta yüzünden okuduğumuz, ettiğimiz duaların kabul olabilmesi için öncelikle altında “okudum, anladım, kabul ediyorum” gibi ibareler mevcut olsa.

En azından duanın kabul olabilmesi için gerekli olan “başvurunuz alındı” şartlarını taşımış ve  “mevzu”yu bilmiş oluruz.

Şu duayı her gün 99 kere okursak her istediğimiz olmaz ama mesela 99 defa o isteğin gerçekleşmesi için çaba ve eylem gösterirsek o dua gelir bir gün mutlaka bizi bulur.

İşte o zaman gerçekten “amin” denilir

Olmayacak duaya da pekala amin denilebilir. Çünkü muhatabı Allah oldukça, olabilmesi her zaman kuvvetle muhtemeldir.

Aslında duayı nerede ve ne zaman ettiğimizin çok fazla bir ehemmiyeti yoktur. Çünkü yatırlardan, kabirlerden ve kutsal mekanlardan ettiğimiz dualarla, bulunduğumuz yerden ettiğimiz dualar aynı hızda aynı kalitede, aynı manevi kalibrede yerine ulaşmaktadır.

Dualarımız öğretilmiş ezberlerden, tekerlemelerden ve aynı kalıplar olmaktansa tamamen doğaçlama, orijinal kelimelerle, içtenlikle ve tüm samimiyetimizle kalbimizden gelerek edilirse alıcısına ve sahibine daha çabuk ulaşır.

İnşallah dualarımız kabul olur.

Dua ile efendim…

 

 

[Toplam:4    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 4 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

6
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Şeyma ŞahinTugba CamTuncay YıldırımGül Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Şeyma Şahin
Üye

Daha önce ”Dua Enerjisi”diye bir yazı kaleme almıştım. Evet dua ediyoruz. Lakin bir de doğru dua etmek var. Çünkü gönlümüzden ve dilimizden yanlış yapılan duaya da amin dememek lazım. Her zaman sağlık afiyet içinde ,kendimiz ve bütünün hayrına dua etmeliyiz.
Allah hepimize selamet ihsan eylesin… Kaleminize sağlık…

Gül
Ziyaretçi
Gül

İnşallah! Elinize sağlık Tuncay bey!

Tugba Cam
Üye

Dua hakkında okuduğum en eksiksiz, en net, en doğru yazıydı. Yüreğinize, zihninize sağlık, çok teşekkürler kaleme aldığınız için 🙂