Cuma yazıları (şükür etmek)

1
29

Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ ın adıyla.

Hayırlı bereketli mübarek bir cumanız olsun.

İnsan dünyada ne de çok şükür edecek o kadar çok şeyleri varki.Hangisine şükür etse azdır.

Allah’a şükür etmek ve ona hamdetmek en önemli bir meseledir. Yaradılışına şükür etmek. Bütün vücut azalarına şükür etmek.İşine, evine, eşine, çocuklarına, arkadaşlarına, anne ve babasına, akraba ve komşularına, kazandığı rızıka ve elde ettiği mal ve mülke şükür etmek daha Rabbimizin yarattığı canlı ve cansız herşeye şükür etmek  bir insanın yerine getirmesi gereken önemli bir konudur.

 

 

 

Bazen insan şükür etmeyi unutur. Rabbimiz insanoğlu nede az şükür ediyor.  Halbu ki her gün şükür etmek gerekir.Sevgili Peygamberimiz geceleri sabaha kadar namaz kılar  ve dua edermiş.Ayşe Annemiz. Peygamberimize seslenerek “Senin gelmiş geçmiş bütün günahların affedilmişken niye sabahlara kadar namaz kılıyorsun” Peygamberimiz şöyle demiş.Yâ Ayşe şükür eden bir kul olmayayım mı  ? Yani burada  bize önemli bir ders vermektedir.Düşünün bu dünya imtihanında  daha kötü bir durumda olabilirdik. Çok zorluklar, çok çileler çekebilirdik.İşimiz zor olabilirdi.Belalara müsibetlere uğruyabilirdik.Hayatımız zindan olabilirdi  . Bunun için her iyi bir şeyle karşılaştığın zaman hemen şükür etmek gerek . Bazen şükür bazen sabır etmek gerek.

 

 

Rabbim hepimize verdiği bütün nimetlerine şükür etmeyi nasip etsin.Rabbimiz şükür eden kulunu çok sever ona istediği şeyleri eğer hakkında hayırlı ise verir , hayırsızsa onu erteler ahirete saklar.

 

En güzel duadır Fatiha suresi Yalnız sana kulluk eder ve yalnız senden dileriz.Verdiğin herşeye şükür ederiz.Hamd ve şükür sanadır.

 

Güzel bir güne daha kavuşmanın hamdıyla Cumanız mübarek olsun.

Allah’a emanet olun

Amin.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 2 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Şeyma Şahin Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Şeyma Şahin
Üye

Ne güzel anlatmışsınız… Allah’ın verdiği nimetlere hamd-u senalar olsun…
KALEMİNİZE SAĞLIK…