Cuma Yazıları 4 (Yemendeki Çığlık)

1
47

Dünya susmuş Yemendeki her on dakikada ölen insanları sadece izliyor.Ama hiç bir şey yapamıyor . Bu insanlık dramına göz yumuyorlar.Eğlencelerine ve yemelerine devam ediyorlar.

 

 

Peygamber efendimiz şöyle buyurmuşlar.Komşusu aç iken yatan bizden değildir.  Diyanet Başkanlığı her türlü yardım için düğmeye bastı.Bizlerde buna sessiz kalmayız inşallah..

 

Yemen tarihte bizim için çok önemli bir yer tutmuştur. Yemende Osmanlı ecdadımız çok savaşlar yapmış .Çok şehit ve gazimiz olmuştur.Halen bile her evden bir şehit vardır . Bir çok söz vardır yemenle ilgili: Yemen çöllerinde gezer  Veysel Karani , burası Huş ‘ tur yolu yokuştur. Kahve yemenden gelir suyu çemenden gelir gibi  nice ağıtlar , türküler vardır.Yemen İslam ülkeleri için çok önemli bir yere sahipdir.

 

 

 

ABD, İngiltere,İsrail,  Maalesef Suudi Arabistan Devletleri Yemene saldırılar düzenleyip orayı yaşanmaz hale getirmişler.Halende 1000 gün geçmesine rağmen savaş devam etmektedir.Saldırılar sürmekte insanlar ölmektedir.Abluka kalkmamakta,yardım gitmemektedir. İslam ülkeleri halende uyumakta bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın demekte.Bilmiyorlar ki O yılan bir gün onlarıda sokacak Bunun hesabını nasıl verecek  müslümanlar Allah huzurunda .

 

“_Allah’ım sana sığınıyoruz, senden yardım diliyoruz.Senin her şeye güçün yeter.Sen Alemlerin Rabbisin.Bizleri affet , bizleri bağışla.Dünyada baskı, zülüm,  ölüm, hastalık,açlık  gören Yemen’e yardım et Allahım.Bizleride bu imtihanda yardım eden , destek veren  milletlerden olmayı nasip et.Allah’ım senin emrettiğin gibi müslümanca yaşamayı nasip et.Bizlerden razı ol.Peygamber Efendimizin duasını gönder onlara .Tez zamanda onlarda huzura kavuşsunlar.Bir daha böyle bir olayla karşılaşmasınlar.İman ve kur’an , takva sahibi insanlardan olsunlar.(Amin)

 

 

 

Türkiye olarak İslamın bayraktarlığı öncülüğünde inşallah bu olayda çözülecektir.Allah’ın yardımıyla .

 

 

Dünyada İslam Kerbelâ gibidir. İnançla sımsıkı bağlanmalıyız. Her tarafımız kuşatılsada  asla taviz vermemeliyiz sonunda ölüm olsada.Müslüman ölür şehit olur Kafir ölür cehennemlik olur.

 

Cumanız mübarek olsun.Allah’a emanet olun.

[Toplam:3    Ortalama:4.7/5]
Gönderiyi Takip Et
( 2 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Şeyma Şahin Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Şeyma Şahin
Üye

Duanıza içtenlikle amin diyorum.
KALEMİNİZE VE YÜREĞİNİZE SAĞLIK…