Çok Gö(m)rdük!

8
144

Merhaba burası herkesin özgürlük demokrasi naraları atıp, kendi özgürlükleri için bir başkasını acımasızca ezdiği ötekileştirdiği kötülediği yer.Çuvaldızı kendine iğneyi başkasına batıracaksın der bir atasözü.Karşındakine kör derken önce bir şaşı olmadığından emin olacaksın. Aynı topraklar üzerinde yaşadığın aynı bayrağın altında soluduğun aynı ecdada sahip olduğun kardeşindir nokta. Ötekileştiremezsin.

Hangi özgürlük anlayışında var farklılıklara karşı olmak, hakaret etmek ,kınamak?
Hangi demokraside yer alır senin gibi düşünmeyen birine azına geleni sayabileceğin?
Ne zamandan beri haklı olmak bir insana, haksızlıklara karşı çirkince tepkiler yetkisi vermeye başladı?

Sadece bir insan olduğunu unutup, sağa sola ateş püsküren, acımasızca eleştiren, cahil derken nasıl cahilleştiğini görmeyen bir zihniyetle gelecek istiklalden korkarım ben.
‘Saygı’ görüşünüzden bağımsız bir olgudur .Hangi görüşe sahip olursanız olun saygınız olmalı.Yani anlıyacağınız ‘saygı duymak’ sizden farklı düşünenlere farz kılınmadı.Küfür ettiğinizde yada seviyenizi düşürdüğünüzde daha çok anlaşılacağınıza inanıyorsanız üzgünüm teoriniz yanlış.Çok bağırmakta nafile çünkü herkesin istediği sese kulak verme hakkı var.Seni duymuyorsa cahilliği değil tercihidir bu onun.Belki sen insanların hala özgür iradesiyle tercih edebilecekleri kadar demokratik bir ülkede yaşadığını unutmuş olabilirsin.
‘Kendini üstün bir ırk zannedercesine eleştiren bir kitlenin’ oluştuğunu farkettiğimden beri olduğum yerden çok daha eminim.Bence sizde bir seçim yapın.Hem sizinle aynı fikirde olanları gayıracak kadar bencil hem özgürlükçü olamazsınız çünkü.Ve eğer koşulsuz bir özgürlük istiyorsanız, bunu ÖNCE sizinle aynı fikirde olmayanlar için dileyebilmelisiniz.
Biliyoruz tüm bunlar kendi iradesini demokrasi sanan zihniyetten, çıkarları ölçüsünde halkla bir olan siyasilerden, sesi iktidar olana kadar gür çıkan liderlerden kurtuluşumuzun karın ağrısıdır. Sizi kudurtan bağımsızlığın dizelerden gerçek sahiplerine Millete geçmiş olmasıdır.
Farkındayız hazmedemediğiniz dayısı olanın sesinin yerini, mazlumun sesinin alışıdır.

Yoksa sizde çok iyi biliyorsunuz ‘bu kadar barış çığlığı atıp, müslüman kardeşleri için ölümü göze alan mehmetçiğimizin mücadelesine dil uzatabiliyorsanız.

Sizin namahreminize giriyormuş gibi Türk ordusunun Afrin’e girmesinden rahatsızlık duyuyorsanız .

Utanmadan arlanmadan din kardeşi için verilen mücadeleye karşı AİHM den medet umuyorsanız ve kimse sen kimsin, kimi ne için şikayet ediyorsun? demiyorsa kabul edin biz çok demokratik ülkeyiz!

Ne olursan ol gel diyen Mevlana hatırına,

Gel kardeşim ağaçtı kavuktu ne sahip çıktın, bayrağına sahip çıkmadığını kadar.
Yok ben kalleşim diyorsan.
Çok gö(m)rdük !

Yazarı Takip Et - Ayşe ÖĞÜNÇ
( 0 Takipçi )
X

Yazarı Takip Et - Ayşe ÖĞÜNÇ

E-mail :*
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Gönderiyi Takip Et
( 5 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

8
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
happySeçil GündüzYasemin GüloğluAyse PolatTuncay Yıldırım Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Tuncay Yıldırım
Ziyaretçi
Tuncay Yıldırım

Başlık çok manidar olmuş, yazınız da gayet iyi. Tebrik ederim.

Yasemin Güloğlu
Üye

“Karşındakine kör derken önce bir şaşı olmadığından emin olacaksın.” çok güzel olmuş Ayşe hanım. Sitede bir kaç arkadaş şimdiden parladı. Onlardan birisiniz yazısı yok mu diye baktığım. Kaleminize sağlık.

Seçil Gündüz
Üye

Çok açık, yalın, cümlelere kırk takla attırmadan yazılmış bir yazı. Pek beğendim. Daim olsun 🙂

Şeyma Şahin
Üye

Yazınız muhteşem olmuş Ayşe Hanım… Emeğinize sağlık…