Çek Elini

0
68

ÇEK ELİNİ

Düşünüyorum gözlerim kapalı, sadece düşünüyorum. Bir ateş koru düşüyor, bir kadının yüreğine. Bazen de bir çocuğun nefesine düşüyor bu kor ki yaşamanın kifayetsizleştiğini anlıyor insan. Bir girdabın içinde savrulduklarını düşünüyorum. Annemde, kız kardeşimde, halamda, teyzemde, bir arkadaşımda ya da küçük bir çocukta hissediyorum bu acıyı, bu çelişkiyi, bu duyguyu. Kirli düşüncelerin, pis emellerin, nefsin olmaz olsun dedirten kirliliğini düşünüyorum.
Ben ise böyle erkeklikten nefret ediyorum. Bu acı, olmaz olsun sizin erkekliğiniz dedirten, günümüzün kanayan yarası olan kadına istismar, tecavüz mü dersiniz. Ya da evinin kapısını kapattığı yuvasında, huzuru arayan ama her günü zehir olan şiddet gören kadınımı dersiniz. Çekilenler, yaşananlar zaman içersin de en olmaz dedirten boyutlarında yaşanıyor olmasıdır istemediğimiz o hadiselerin, vakaların.
Buna çareler aramak, buna çözümler bulmak bizlerin görevidir. Bilinmesi gereken tek olgu, biz; ben olmalı, biz; sen olmalı ülküsüdür aslında. Hep göz yumduğumuzdan olmuyor mu bu yaşananların bir kısmı. Herkes her birey üzerine düşeni yapmış olsa, aşılır belki de birçok engel. Bırakın burada vatandaş olmayı, vicdan kılıcını, insanlık kalkanını kaldırmaktır. asıl olan. Mağdur veya mağdure herhangi bir milletten bir birey de olabilir. Bu kişi benim yakınımda olabilir. Bende olabilirim.
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun derlediği rapora göre 2017 yılında 409 kadın öldürüldü. 387 çocuk ise istismara uğradı. Üzücü olan bu rakamların artarak devam etmesidir. Düşünüyorum da teknoloji arttıkça sanki her olumsuzluk daha da artıyor. Faydasından büyük zararı da var sanki. İçimi tedirgin ediyor eskinin saflığının artık hayatımızda olmayışı. Zamanla yozlaşıyoruz ve zamanla kayboluyoruz. Bir girdabın içinde tükeniyoruz. Her ne olursa, olsun bu zihniyetin eli bir kadına, bir kıza dokunduğu gibi bir erkeğinde mağdur olmasını da pek ala duyuyor ve görüyoruz.
Haydi arkadaşım haydi, haydi ablalar, haydi abiler geçmişin o saf ve temiz dünyasını günümüzde devam ettirmeye haydi. Zamanın bizleri değiştirmesine değil, zamanı bizim istediğimiz gibi güzellikleriyle değiştirmeye haydi. Kötü nefisleri yok etmeye, inancı yaşam düşüncesine dahil ederek yürümeye haydi. Ey doğduğunda temiz ve pak olan insan, büyüdükçe kirlenen düşüncelerinle kirletme insanlığı, masum bedenlerden ÇEK ELİNİ…!

Murat KÖSE

 

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 0 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir