BAŞÖRTÜSÜ YASAĞI ÜZERİNE

0
178

Ülkemizde belli bir zümre tarafından İslami yaşayarak okuyanlara yönelik 1968 yılından itibaren çeşitli başörtülüler yönelik yapmış oldukları zulümdür. Yazımın hemen başında da ifade ettiğim üzere ülkemizde üniversitelerde ilk başörtüsü yasağı 1968 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde başladı. Hatice Babacan başörtülü olarak üniversite de  derse girmesiyle birlikte başladı.Bu durum sonrası Ankara Üniversitesinde eğitime ara  verildi.Bunun yanında İlahiyat Fakültesi Dekanı da İstifa Etmek zorunda kaldı.İşte Yasağın başladığı tarih ve olay budur.

 

Bir dönem resmen cahilliğin ve siyasi bir simgesi gösterilmeye çalışan başörtüsü esasen ne bir cahilliğin simgesiydi, ne de siyasi bir simgesiydi.Başörtüsü yani örtünme ya da tesettür Rabbimizin emridir.Başörtülüler geri kafalı diyenler kendileri neydi o zaman…?

 

Başörtüsü yasağının artık iyi den iyiye arttığı dönem olarak kabul edilen 28 Şubat’ta başörtülüler hiçbir yerde yaşama hakkı verilmiyordu.

 

Üniversiteler de kurulan ikna odalarıyla başörtülülerin başlarını açmalarına zorlamaları insan dışlığıydı. Üniversiteler de akademisyen olarak görev yapanlar aslında bir şeyi unutmuşladır.

 

O da başörtülüler sadece başlarını kapatıyorlardı. Başörtüsü yasağını savunanlar ise  başları  olmalarına   rağmen  beyinlerini  kapatmışlardı.

 

Düşünün 28 Şubat süreci kararları devam ederken; Milletin meclisine başörtüsüyle girdiği diye bir hanım efendi milletin meclisinde linç edildi. Ve ülkesini terk etmek zorunda bırakıldı.

 

O günleri hamd olsun geri bıraktık. Her alanda başörtülüler rahat bir şekilde görev alıyor. Bunun için Ak Parti Hükümetlerine Başta da Sn. Cumhurbaşkanımıza teşekkür etmek gerekiyor.  Ümmetin simgelerinden başörtüsü   artık  öz vatanında  özgür oldu. Ama   bu sefer de  başörtüsü  mağduru edilmeye başladı.

 

Başörtüsü takmaya başlayan kardeşime son sözüm sana; unutma başörtüsü ne aksesuar ne de süs senin kimliğindir. Öyle bir başörtüsü tak ki; kimliğin belli olsun.

Selam ve Dua ile

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 1 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir