Alayına Gider!

8
115

Geçen yıl demişti ki “Yeter artık Tayyip Erdoğan’ın yüzünü görmek istemiyorum. Her gün televizyonda ve yandaş gazetelerde hep onu görüyoruz. On altı yıldır iktidarda o var artık değişmesi lazım”.

Genelde kendi haline bırakır müdahale etmemeye çalışırdım. Bu sefer kendimi tutamadım. Dedim ki “Biz yıllarca size katlandık, bu milleti dinsiz yapmaya çalıştınız, Türkiye’nin gelişmemesi için elinizden geleni yaptınız. Sıra bizde… Yeni başlıyoruz, bir o kadar daha gideceğiz. On altı yıl daha var”.

Sn.Yusuf Çebi’nin “İçimizdeki Zangoçlar” yazısını okuyunca öyle hoşuma gitti ki evdekilerle paylaşmak istedim. Aslında yazı biraz beni aşıyordu, bu zevki ehline teslim etmek lazımdı.

Yıllarca Atatürkçülerden, CHP’lilerden ve hatta komünistlerden psikolojik şiddete maruz kalan refika-i hayatıma yazıyı gösterdim. Sn.Tuncay Yıldırım’ın yaptığı yorumdaki cuk oturan “rögar kapağı” ifadesini de göstererek “Tam senlik bir yazı” dedim.

Okuduktan sonra konuştuk, konu konuyu açtı. Derdimiz ortak, biraz dertleştikten sonra Ak Partililerden bazı muhalif seslerin duyulmaya başladığını anladık. İkimiz de benzer şeyleri duymuştuk. Bu AKP’lilere de ne oluyor?

Türkiye’nin yüzde ellisi ile dünyaya kafa tutuyoruz derken teknik bir hata yapmışım. Yüzde elli ifadesi AKP’ye oy verenleri gösterir. Bu ülke onlara mı kalmış?

AKP teşkilatında görev almış birisi diyor ki:

“Erdoğan bir kanun çıkartmış her yerde yabancılara yer satılıyor. Şimdilerde Suriye’den gelen Araplar da yer alıyorlar”.

Kardeşim, söylenecek çok şey var da önce yabancı kavramını bir netleştirelim. Türk olmayana yabancı diyorsan vay halimize! Sen kendine yabancılaşmışsın!

Anadolu kültürüne yabancı kişilerden bahsediyorsak bu ayrı konuşulur. Ama bunu AKP’ye oy vermeme sebebi olarak gösteriyorsan sen davayı anlamamışsın!

CHP’liler diyor ki “Darbe sahte idi, hepsi tiyatro”. Aslında neler demiyorlar ki?

“Atatürk varken bu adamın peşinden mi gideceğiz?”. Bu sözü söyleyen bu akılla evinin yolunu buluyorsa ne mutlu bize, yük olmadan yaşıyor.

Gazi Mustafa Kemal zannedildiği gibi din düşmanı değildir. CHP’liler, Gazi Mustafa Kemal’i din düşmanı olduğunu zannederek sahipleniyorlar. Erdoğan’ın da din üzerine devlet kurmaya çalıştığını düşünerek karşı geliyorlar.

Bu konuda CHP’lilere sözüm şu ki; din düşmanlığınız bir tarafa siz Erdoğan’ı kıskanıyorsunuz. “Nasıl olur da aydın atamızdan daha fazla sevilir?” diye kıskançlık krizleri geçiriyorsunuz.

Terbiye sınırlarını aşan CHP’liler, evli bayanlara “Erdoğan’a âşık mısınız? Sizin kocanız yok mu?” ve ötesinde laflar söylüyorlar. “Bizim liderimiz Atatürk” diyorlar.

Örümcek kafanızla kıskançlıktan çatlayın da teröristleri ziyaret edemez hale gelin!

AKP teşkilatında görev yapmış birisi diyor ki “Aslında darbe esnasında halkın sokağa çıkmasına hiç gerek yoktu. O kadar insan ölmeyebilirdi. Bunu güvenlik güçleri çözerdi!”

Ey Allah’ın akıllı insanı(!)… Zaten darbeyi güvenlik güçleri yapıyor!

CHP’liler diyor ki “15 Temmuz’dan sonra insanlar ikiye bölündü. Sınırlar kalınlaştı”.

Doğru söylüyorsunuz, hareketlerinize dikkat edin!

Sokaktaki bir kedinin beslenmesi CHP’liler tarafından örtülü bir bayana saldırı sebebi oluyor. Şahit olduğum olaydır. Kedilerde pire varmış ta, o kediyi neden beslemiş…

Pirelenen sensin haberin yok!

Ülkemizde bir parti daha var. Adını koyalım artık.

Beş vakit namaz kılan, bayan ise örtünen, cemaatlere giden kişilerin oluşturduğu “Müslüman Parti”. Bu partiye üye iseniz, namaz, kılık kıyafet başta olmak üzere şeklen kurallara uyuyorsanız parti üyeleri tarafından desteklenirsiniz.

Yalan söyleseniz de önemli değildir, şekliniz “Müslüman Parti”ye uygun olsun yeter.

“Yahu iyi cemaatler de var” diyenler “Şeyhim ya da cemaat liderim hangi partiye oy vermemi isterse istesin kararımı ben veririm” diyebiliyor mu?

FETÖ bu cemaatler arasından çıkmadı mı? İşi ehline mi veriyorsunuz yoksa şeklen namaz kılana mı?

Bu cemaatlerde hakiki Kabe’nin nerede olduğunu kaç kişi biliyor?

[hadis]“Komşusu zulmünden, şerrinden emin olmayan kişi iman etmiş olmaz” ise komşunuza sormak lazım sizi!

[hadis]“Bir Müslümanın kalbini kırmak, haksız olarak incitmek, Kâbe’yi 70 kere yıkmaktan daha günah” ise, [Yunus Emre]“Bir gönül yapmak, yüz Kâbe’yi yapmaktan iyi” ise bana ne Müslüman Parti’nin kıldığı namazdan?

Anladığınız dilden konuşuyorum. İnsanları sınıflandırmayın, başı açık olanı sevin göreyim sizi!

Kalbini yarıp baktınız mı?

Az kaldı unutuyordum. “Biz Atatürk’ün peşinden gidiyoruz” diyen CHP’lere bir sözüm daha var.

Recep Tayyip Erdoğan, Gazi Mustafa Kemal’in izinden giderek vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak için mücadele ediyor, davayı sahipleniyor.

Siz CHP’liler, Gazi’nin vefatından sonra Türk Lirasının üzerine İnönü’nün resmini yaptırdınız.

O gün CHP Gazi Mustafa Kemal’in çizgisinden çıkmıştır…

Bu yazı uzar gider. Sıkmamak için kısaltıyorum.

Şu bilinsin ki, bu ülkede vatanı için canını hiçe sayanlar var ve olmaya devam edecektir.

AKP’liler ayağını denk alsın, bu ülke bizimdir.

Ne ekonomi ne de başka bir şey umurumuzda değil, CHP’liler anlatarak boşuna yorulmasın.

Gönül ne parti ister ne müslümanhane,

Söz konusu vatandır Ak Parti bahane!

[Toplam:4    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 6 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

8
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
yaseminsatirOğuzhan AkipekMeryem Melek AyyıldızTuncay Yıldırım1sonbahar Recent comment authors
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Yusuf ÇEBİ
Üye

Oğuzhan bey, yüreğinize sağlık, kaleminize kuvvet. Açıklamalarınz gayet yerinde. Konu Ak Parti değil, Konu Recep Tayyip Erdoğan’da değil, konu vatan. Dışarıda ki hainler bize asla birşey yapamaz. Sorun içimizde ki hainler. ALLAH (C.C) onlara fırsat vermez İnşaellah. RABBİM vatanımıza yönelik her türlü iç ve dış saldırılardan korusun. Amin.

Tuncay Yıldırım
Üye

İlk defa bir yazıda ismimi görünce bir tuhaf oldum öncelikle. Teşekkür ederim ismimi zikrettiğiniz için yazınızda. Tespitlerinize katılmamak mümkün değil. Sonunu güzel bir cümle ile bitirmişsiniz. Ülkemizin üzerinde oynanan oyunları bozacak olan her daim milletimizdir. Tarih boyunca da hep böyle olmuştur. Vatanımıza, birlik ve beraberliğimize göz diktikleri müddetçe alayına gider yapmaya hazırız.

Kaleminize ve emeğinize sağlık Oğuzhan Bey.

Meryem Melek Ayyıldız
Ziyaretçi
Meryem Melek Ayyıldız

“Gönül ne parti ister ne müslümanhane,
Söz konusu vatandır Ak Parti bahane!”
👏👏👏👏

Sonu çok güzel bitti.

Kaleminize sağlık. 🌺

yaseminsatir
Üye

Tebrikler Oğuzhan Bey,
Siyasi içerikli yazılar oldum bittim sıkıcı gelirdi bana. Fakat yazınızı hiç sıkılmadan sonuna kadar okudum. Söz konusu vatan olunca gerisinin teferruatlığını çok güzel anlatmışsınız.