Son Galaksi mi?

0
41

Einstein’in olduğuna atfedilen dört bin yıl sonra arılar yolunu şaşırırsa, kıyamet yakındır. Sözüne binaen yıllar önce okumuştum ki; Amerika da arıların yolunu şaşırması, bulamaması üzerine ABD de yapılan bir araştırma sonucuna göre, gerçektende arılar görülmeyen, elle tutulmayan giden gelen internet ve iletişim sinyal ışınları ağlarına takıldıkları yollarını bulamadıkları için şaşırıyorlarmış.
O bahsedilen dört bin yılın halen gelmediği günümüz de. Sosyal medya internet çağını yaşadığımız vazgeçemediğimiz dünya oldu bize…

Değerli okurlarım ben bu çağın adına internetin illet çağı diyorum. Geçenlerde bir haberde : “ PKK’ lı Duran Kalkan’ ın örgütten kaçanların ölüm kuyularını kendilerinin sığacağı kadar eştirerek. Üzerlerine üç şarjör mermiyi boşalttığı çukur örgüte ihanet edenlerin kanlarıyla dolduğu, örgüt elebaşının bu örgüte girmek sizin elinizde, çıkmak bizim elimizdedir. Kahkahalar attığını okumuştum. Ne acıdır öyle değil mi? Girmek bizim elimizde çıkmak internet bağımlılığı elinde…

Çağın illeti sosyal medya her şeyi yutan büyük bir girdap mi? Yeni keşfedilmiş küçük dünya son galaksi mi?

Bu sosyal medya evrenin de neler yok ki facebook, twitter, ınstagram, youtube hesapları whatsapp, messanger hesaplar bir zamanlar da çetleşme vardı.Demode olunca tabii çetleşmenin pabucu da dama atılmış oldu.

Ne var ki; Kurtulduğumuzu sandığımız ağlar bizi sardıkça sardı. Çocuklarımız internette oyunda. Gençlerimiz sosyal hesapların hepsinde var. Sosyetelerimiz ınstagram da, entelektüellerimiz twitter da. Yaşını başını almış ağırlıklı genel kesimimiz ağırbaşlı sosyal medya hesabımız facebook da.

Dedelerimiz Nenelerimiz’in fotoğrafları,videoları sosyal ağlarda, bak dede bak! Nene bak! Seni şimdi karşında görüyorlar… Oğlun kızının selamı var, ellerinden öpüyorlar denildiğinde, İşitmiyorlar, görmüyorlar nasıl oluyor diye sadece yüzlerinde ki; Şaşkın bir gülümsemeyle gülüyorlar sessizce…

Ve öyle bir durumla karşılaşıyoruz ki; En az iki hesabı olanlar için facebook twitter bir o guruba bir bu guruba bir siteye bakayım derken bunları yazmaya bile gerek yok adları her neyse hepimizin bildiği bir şey sosyal medya hesapları vesairedir.Sosyal medya hesaplarımız sayesinde zamanımızın çoğu çalınıyor. Buralardan ruhumuza bedenimize fazladan-fazlaya fuzuli yük- yükleniyoruz.Adeta zamanımız duruyor.

Ayıptır söylemesi bazen bende sosyal medya hesaplarımdan, facebook, twitter, yazar okulu org sitesi, whatsapp hesaplarımda. Haber akışı yorum video, resim o Profile bakarken bu Profili araştırırken bazı zaman işlerimizden de oluyoruz. Bir yere toslamasak eğer yürürken bakıyor yürürken yazıyoruz.

Akşamları geç saatlere kadar elimde akıllı telefonum sosyal medyada hesaplarımda dolaşırken yorgunluktan olduğum yerde uyuduğumda, hanımın kalk yerinde yat kalk Vallahi yatağın yolunu şaşırdın seslerine iteklemelerine çekişmelerine uyanıyorum.
Bu illet sosyal medyadan kendimi alamıyorum, kendimce düşünüyorum bir tez- bir sentez oluşturamıyorum hesaplarımı kapatsam olmuyor, kapatmasam olmuyor.

Naçiz hane diyorum bazen gerçek dünyamıza reklamlara mı gitsek! Dünyamıza taşa toprağa ormana oksijene gitsek iyi gelir.Hergün kapaklandığımız cereyandan kurtulur, elektriği üzerimizden atmış olacağız. Bu sosyal medya dan nasıl çıkacağız çıldıracak mıyız?

Ah Einstein ah! Bir dip not bıraksaydın!

DÜNYA dört bin yıl gelmeden böyleyse dört bin yıl sonra nasıl olacak? Dünya bu hızla da daha nereye kadar gider.Bize hiç nefes almak yok mu! Einstein gibi bilen birisi varsa lütfen bu soruma bir cevap versin…

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Gönderiyi Takip Et
( 0 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir