Miraç hoşgeldin

0
69
Miraç Kandili

Miraç2018 hoş geldin sefa geldin, ne güzel geldin. Sen gelmeseydin Beş vakit namaz gelmezdi. Sen gelmeseydin Ettayiyatü duası gelmezdi. Sen gelmeseydin Burakla resülüllah efendimiz mescidi aksadan yükselmezdi yedi kat semaya. Sen gelmeseydin semada peygamberi bikemezdik. Adem(a.s) idris(a.s) yunus(a.s) İsa (a.s.) musa(a.s) İbrahim (a.s.) bilemezdik

Hoş geldin. Bu dünyada derlerki; kim gitmişte geri gelmiş diye. İşte cevap Nebiler nebisi sevgili Peygamberimiz Hz.muhamned (s.a.v) efendimiz.

Çok çileler çekmiş amcası Hz.Hamza şehit olmuş.Eşi Hatice annemiz vefat etmiş.Evlatı vefat etmiş. Üzgündü nebi .İnşirah süresi indi zorlukla beraber kolaylık vardır diye başlayan .Göğsünün yarılıp yıkanıp semaya Rabbim davet etti.

Cebrail(a.s) ile birlikte yükseldiler semaya cennet ve cehennemi gördüler..daha nice sırlar vasıl oldu Nebide.Sonra bir perde kaldı aralarında Cebrail(a.s) yarasürallah ben burdan öteye gidemem yanarım sen buyur dedi .Bir tek peygamberimiz gitti .Bir perde vardı artık aralarında Peygamberimiz ettehiyyâtü okudu.Rabbimiz cevap verdi.
Tüm meleklerde şahit olup Kelimeyi şehadeti getirdiler .

Artık Nebi mutluydu artık.Beş vakit namaz islamın şartı.İmanın şartı.Ellidört farz.Oruç , zekat,hac,vb.hepsi nail oldu müslümanlara artık geniş yetkilerle geldi peygamberimiz.ilkönce elli vakit olan namaz beş vakte indi fakat elli vakit yerine geçerek.Ne mutlu namazını kılanlara. Namaz dinin direğidir.

Daha çok şeyler var .Çok sırlar var . Bunu ancak gönül verenler anlar.Miraçı peygamberimiz bir kere yaşadı fakat müslümanlar günde beş kere miraç yapıyor her gün Dedimya ne mutlu o insanlara.

Miraç kandiliniz mübarek olsun.Miraçı iyi anlamayı nasip etsin tüm müslümanlara.Birlik ve beraberlikle kurana ve Allahın ipine sımsıkı sarılmak ve sıratımmüstakimden ayrılmamak üzere Allahın rahmeti üzerinize olsun
Amin

Yazarı Takip Et - Sebatiilgar
( 1 Takipçi )
X

Yazarı Takip Et - Sebatiilgar

E-mail :*
[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 1 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir