Menfaatçi

0
92

Menfaatiçi

Sen değilsin , ben değilim kim bu bencil !

Memleketin her köşesinde toplumun hangi ferdi ile sohbet etsek aynı söz biz ne zaman bu kadar bencil olduk kendi menfaatimizi düşür olduk .Herkes aynı şeyi söylüyor.

Hemen hemen her sektörde bu durum böyle, ancak biz herkesin anlayabileceği bir örnekle durumu sade anlaşılır hale getirmek ve bir farkındalık oluşturmak amacı ile izlenimlerimizi bu yazıda kaleme aldık .

Üretimin bel kemiği Çiftçi ,
Çiftçi üreteceği ürünü satacak mı diye endişesi yok çünkü üretim yok denecek kadar az , bunun yanı sıra işin kompedanı olan süper marketler zinciri tarladaki mahsulü bir yıl önceden ekilmeden satın alıyor.
Durum böyle olunca o ürünü istediği zaman istedi fiyata satıyor ve soframıza karaborsa geliyor bu düpedüz karaborsacılık değil mi ? Günümüzde en basit patates soğan da görmedik mi ?

Ülkenin nüfusu tüketim hacmini ön görülerek buna uygun üretim ve satış yaptırılması vatandaşın çıkarlarının gözetilse ülke menfaatini ön planda tutmak daha güçlü bir Türkiye için işçi kadar iş verene sorumluluk verilmeli ve denetim dürüst bir şekilde yapılmalıdır.

Üç beş zengin kompedan başımıza bu süper marketleri nasıl bela etti. Türkiyenin her yerinde binlerce şubesi olan tüm zincir marketler piyasanın değerini istediği gibi belirliyor . İstedi fiyata ürün alıp satmak istediği fiyata satıyor.

Artık kendine gelme vakti geldi sen ben bir yerden başlayarak etrafımızdakileri bilinçlendirmeliyiz . Herkesin farkında olduğu bu umutsuz gidişata doymaz nefse dur de !

Dürüst birey mutlu aile güvenilir toplum için bugün kazanıyor gibi göründüğümüz menfaatlerimizi evlatlarımız için bir kez daha gözden geçirelim.

Halka hizmet hakka hizmettir.

Veysel YAVUZ

[Toplam:3    Ortalama:5/5]
Gönderiyi Takip Et
( 2 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir