Fetö ve Fetögillerin Bu Ülkedeki Yıkımı Kaç Nesilde Geçer?

0
102

Aslında değineceğim konular uzman sosyolog ve psikologların alanı muhtemelen. Ama bende kendime göre birkaç tespitimi paylaşmak isterim.

Malum 15 Temmuz 2016 gecesi Türkiye’miz çok çok büyük bir badire atlattı. Ya da atlattığını düşünüyoruz. Çünkü öyle büyük ve köklü yapılanmışlar ki arapsaçı gibi çöz çöz çözülmüyorlar. Verdiği zararları acaba kaç nesilde atlatırız?

Neden mi?

Öncelikle insanlarda güven ve aidiyet duygularını yıktılar. Öyle ki en büyük yıkım; özellikle kendi cemaatine mensup insanlarda inanç sarsıntısı yaşatması. Gözlemlediğim kadarıyla bu insanlar büyük bir boşlukta.

Sorgulamadan ve Allah’ın verdiği akıl nimetinin süzgecinden geçirmeden akıllarını kiraya verdiklerinden haşa Allah yerine koydukları hocalarına tam itaat ettikleri için şimdi din, vatan ve millet arasında sıkışıp kaldılar. Maalesef ki artık yeni yeni sorguluyorlar ama bu seferde bir inançsızlık ve inkâr noktasına gelmeye başladılar.

Mütedeyyin diye bildiğimiz kaç insan tamamen yaşam ve yaşayış tarzını değiştirmeye başladı. Erkeklerde bu fazla belirgin olmasa da bayanlarda en belirgin özellik olan başörtüler çıkmaya başladı. Bu olay toplumda göz önünde ya da önde olan isimlerden tutun halktan kişilerde de var.

İnsanların hem bu dünyasını hem ahiretini yaktılar.

Bir başka yönü de yıllarca Türk-Kürt, Sünni-Şii, sağ-sol diye bölemedikleri aileleri arkadaşlıkları çokta güzel böldüler. Yıllarca aynı sofrada yemek yediğimiz insanlarla bugün selamlaşmıyoruz bile. Bizim gözümüzden onlar vatan haini onların gözünden biz hain, cahil, düşman.

Şimdiye kadar haklı yada haksız bir yere gelmişlerdi birdenbire bütün düzenleri ters döndü. Maddi manevi zora düştüler. Ve bu ailelerin çocukları; yepyeni bir nesil daha yetişiyor. Bütün bu zorlukların içinde ve onlara haksızlık yapıldığı empoze edilerek büyütülüyorlar. Nasıl bir nesille karşı karşıya geleceğiz Allah biliyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Gönderiyi Takip Et
( 1 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir