İçerik Girişi Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar!..

0
462

Yazar arkadaşların dikkatine!..

İçerik girerken şu adımlara dikkat ediniz;

  1. İlgi çekici bir başlık yazın. Başlıkta tüm harfler büyük olmasın.
  2. İçeriğinizi paragraflar halinde dilbilgisi kurallarına uygun olarak yazın. İsterseniz resimler ile zenginleştirebilirsiniz.
  3. Kategori seçin. Sadece 1 kategori işaretleyin.
  4. Öne Çıkan Görsel” ekleyin. İçeriğiniz ile ilgili yatay ve kaliteli bir gösel eklemelisiniz. Doğru görsel ilgiyi arttırır. Ana sayfada ve sosyal medyada bu resim görünecek.
  5. İsterseniz etiket kutusuna içeriğiniz ile ilgili anahtar kelimeleri ekleyebilirsiniz.İçerik tamamen bitene kadar “Taslak Olarak Kaydet” butonuna basın. Bittikten sonra “İnceleme İçin Gönder” botununa basın.

İncelemeye gönderdiğiniz yazılarınız üzerinde herhangi bir değişiklik yapmayınız.

Moderatörlerimiz tarafından incelenen yazılar en kısa sürede yayına alınır.

Düzenleme gereken yazıların içine gerekli notlar alınarak tekrar taslak moduna çevrilir. Taslak moduna çevrilen yazılarınızda düzenlemeleri yapabilir ve tekrar incelemeye gönderebilirsiniz.

Detaylı bilgi için İçerik Ekleme Tarifi adresini inceleyebilirsiniz.

Kategori seçimi ile ilgili bilgiler

HABER

Adı üzerinde haber kategorisi. Bir muhabir gözüyle etrafınızı inceleyerek haber değeri taşıyan her konuyu okurlara ulaştırabilirsiniz. Resimler ile zenginleştirdiğiniz haberlerin size ait özgün haberler olması önemlidir. Haberlerin doğru ve tarafsız olması, hedef göstermemesi, yargısız infaz yapmaması önemlidir.

MAKALE

Makale, alanında uzman kimselerce yazılan, herhangi bir konuda bilgi vermek amacını güden, bir görüşü desteklemek, bir savı öne sürüp bunu kanıtlamak durumunda olan ve bir gazete, dergi ya da internet sitesinde yayımlanan, belli uzunlukta, başlıklı ve genellikle imzalı yazı.

DENEME

Bir yazarın kendi isteğine göre seçtiği herhangi bir konuda kesin yargılara varmadan, kişisel düşüncelerini kendi kendisiyle konuşuyormuş havası taşıyan bir üslupla kaleme aldığı yazılara “deneme” denir. Deneme, yazarın gözlemlediği ya da yaşadığı olay, olgu, durum ve izlediği varlıklarla ya da herhangi bir kavramla ilgili izlenimlerinin belli bir plana bağlı kalmayarak, tamamen kendi kişisel görüşüyle serbestçe yazıya döktüğü kısa metinlerdir. Deneme yazarı öne sürdüğü düşünceyi doğrulama, ispatlama, kanıtlama kaygısı taşımaz. Denemenin inandırıcılığı, ele alınan konunun içtenlikle anlatılmasından kaynaklanır.

BLOG

Blog, insanların bildiği, öğrendiği ve paylaşmak istediği paylaşımları aktarmayı sağlayan mecradır. weB-LOGin kelimelerinin kısaltımı şeklinde oluşan blog kelimesi birleşik kelimenin kısaltması olarak oluşturulmuştur. Her konuda söyleyecek sözü olanlar için bu kategori uygundur. Bu kategoride gittiğiniz geziden, yaptığınız işlere, yediğiniz yemekten, etrafınızda olup bitenlere kadar her konuda serbestçe yazabilirsiniz.

[Toplam:3    Ortalama:4/5]
Gönderiyi Takip Et
( 0 Takipçi )
X

Gönderiyi Takip Et

E-mail : *

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir